Batatovo jablkový príkrm

  • 1 ks / cca 300g Batát
  • 1-2ks / cca 150g Bio jabĺčok

Uvareného príkrmu je na 2-3 papania. Ak nechcete príkrm zmrazovať, odporúčam zmenšiť množstvo surovín, aby ste navarili tak akurát a uskladnili čerstvé na 1 deň v chladničke alebo dojedli vy. Je to chutné aj pre dospelákov.

Batatu aj jabĺčko očistíme od šupy a nakrájame na malé kúsky. Áno čistíme aj jablko 🙂 Šupa je síce zdravá, ale pre bábätká ťažšie stráviteľná. Suroviny ničím nedochucujeme. Nakrájané varíme v pare cca 20 min. Batata sa varí trochu dlhšie a preto ho vkladáme na nižšie poschodie parného hrnca.

Rozmixujeme na kašu, necháme vychladnúť a podávame. Batata v kombinácii s jablkom vytvára príjemnú sladkú chuť a detičkám väčšinou veľmi chutí.  Jabĺčka môžete vymeniť aj napr. za mrkvu alebo cuketu a pri starších bábatkách pridať aj BIO kuracie alebo hovädzie mäsko.

Zaujímavosť:

Batáty získali spomedzi všetkej zeleniny 1. miesto vo svetovom rebríčku podľa Center for Science in the Public Interest, pretože sú výrazným zdrojom mnohých prvkov, ako vlákniny, železa, naturálnych cukrov, proteínov, karotenoidov, vitamínu C, vápnika a mnohých ďalších prvkov, ktoré priaznivo vplývajú na náš organizmus a imunitu.

UPOZORNENIE K RECEPTOM NA PRÍKRMY PRE DOJČATÁ:
ROZDELENIE RECEPTOV PODĽA VEKU JE LEN ORIENTAČNÉ. JEDÁLNIČEK DOJČAŤA BY MAL BYŤ ZOSTAVENÝ S OHĽADOM NA INDIVIDUÁLNE ZNÁŠANLIVOSTI JEDNOTLIVÝCH POTRAVÍN. V PRÍPADE POCHYBNOSTÍ O SPÔSOBE VÝŽIVY DIEŤAŤA SA OBRÁŤTE NA SVOJHO PEDIATRA.