Detské guacamole s kuracím mäsom

Detské guacamole s kuracím mäsom

  • 25 g kuracie prsia
  • 113 g avokádo / 1 kus
  • 160 g banán / 2kusy

V dnešnom príkrme sme zvolili trošku odvážnejšiu kombináciu pre najmenších – avokádo s banánom a kuracím mäsom. Banán aj avokádo očistíme a nakrájame na menšie kúsky. Kuracie prsia rovnako naporcujeme na malé kocky a dáme variť do parného mixéra skôr ako ostatné suroviny.

Na spodnú časť mixéra teda poukladáme mäso a dáme variť na 20 minút. Po tomto čase dáme vrchné poschodie parneho hrnca banán s avokádom a dáme variť spolu s kuracinou na ďalších 5 minút.

Po dovarení všetky uvarené suroviny rozmixujeme na hladkú kašu. Ak je príkrm hustý zriedime ho s vodou, ktorá je v zberníku parného mixéra. Ak varíme jedlo dieťatku, ktoré už jedáva rozpučený nevarený banán, nemusíme ho variť, avšak v tomto prípade si prispôsobíme množstvo na jedno jedenie, pretože čerstvý rozpučený banán po čase na vzduchu černie. 

Avokádo obsahuje množstvo vitamínov: K, C, B6, B5, E, kyselinu listovú a má viac obsahu draslíka než banán. Dá sa kombinovať s rôznymi inými potravinami. V tomto príkrme môžeme vynechať kuracie mäso a urobiť iba bezmäsité jedlo pre malých papkáčov.

UPOZORNENIE K RECEPTOM NA PRÍKRMY PRE DOJČATÁ:
ROZDELENIE RECEPTOV PODĽA VEKU JE LEN ORIENTAČNÉ. JEDÁLNIČEK DOJČAŤA BY MAL BYŤ ZOSTAVENÝ S OHĽADOM NA INDIVIDUÁLNE ZNÁŠANLIVOSTI JEDNOTLIVÝCH POTRAVÍN. V PRÍPADE POCHYBNOSTÍ O SPÔSOBE VÝŽIVY DIEŤAŤA SA OBRÁŤTE NA SVOJHO PEDIATRA.