Tekvicovo-mäsový príkrm

  • 350g maslová tekvica / polovica
  • 200g zemiaka / 2ks
  • 60g hovädzie mäso

Všetko očistíme a nakrájame na malé kúsky. Hovädzie mäso dávame variť ako prvé, jeho príprava v parnom mixéry trvá približne 40 minút. Zemiak s maslovou tekvicou sa varia 15-20 minút.

Po dovarení všetkých surovín do mäkka všetko spolu rozmixujeme, ak je pokrm príliš hustý, riedime ho vodou zachytenou v zberači parného mixéra. Pokiaľ máte doma deti, ktoré už jedia samé, môžete im jedlo nakrájať na menšie kúsky, alebo ak sa učia prežuvať, popučte im jedlo vidličkou.

 

Maslová tekvica obsahuje sacharidy, bielkoviny i vlákninu, antioxidanty a málo tuku. Dá sa pripraviť varením, parením, pečením, grilovaním. Samostatne sa z nej dá pripraviť pre deti kaša alebo polievka. Má v sebe veľa vody a je ľahko stráviteľnou potravinou. Zemiak obsahujú vitamíny A, B1, B2 a B a vitamín C, ďalej napríklad draslík, horčík, zinok, vápnik, fosfor, železo. Hovädzina má v sebe  vitamín A a B, B, D, E, železo, zinok a selén.

UPOZORNENIE K RECEPTOM NA PRÍKRMY PRE DOJČATÁ:
ROZDELENIE RECEPTOV PODĽA VEKU JE LEN ORIENTAČNÉ. JEDÁLNIČEK DOJČAŤA BY MAL BYŤ ZOSTAVENÝ S OHĽADOM NA INDIVIDUÁLNE ZNÁŠANLIVOSTI JEDNOTLIVÝCH POTRAVÍN. V PRÍPADE POCHYBNOSTÍ O SPÔSOBE VÝŽIVY DIEŤAŤA SA OBRÁŤTE NA SVOJHO PEDIATRA.