Každodenné maličkosti

Mala som veľké sny, ale že fakt veľké, keď som z vlastných síl tlačila na pílu a nedostavil sa želaný efekt podľa môjho gusta a predstáv. Keď som išla na 200% a videla, že niekto do podobnej veci vložil štipku a jemu to vyšlo, nepáčilo sa mi to a rozmýšľala som, kde v systéme nastala chyba. Pre mňa maličkosti neboli zaujímavé. Oveľa väčšiu cenu mali veľké veci. Čo ma nenaučil svet školy a pár rokov v práci, som sa sama naučila na materskej. Tešiť sa z maličkostí, ktoré vlastne robia môj vesmír krajší, veselší a v konečnom dôsledku prinášajú omnoho viac šťastia. Každá mama to pozná, prvý smiech, kroky, držanie za ruku pri prechádzke…Tešiť sa z prvého úsmevu bábätká, z jeho vône a potreby po mame napríklad. Tiež sa neporovnávať s inými mama a pokrokmi ich detí, ak je niekto viac alebo menej šikovný.

Ja napríklad, myslím že som o tom aj písala, nie som kreatívna šikulka, z ručných prác mi ide jedine krížiková výšivka a tam som skončila. Možno ešte niečo vystrihnúť a dosť. Prestalo ma to síce trápiť asi iba pred rokom, ale som rada. Ale piecť a variť viem. Svoj talent som objavila v prvom roku na materskej. Vedela som, že som vtipná až za hranice chápania (tu sa zasmej), ale písanie mi išlo vždy a vravím si, že slovné aj písomné vyjadrovanie mi ide viac ako lepšie a v tom je moja sila.

Samozrejme, že je ťažké tešiť sa len tak z nejakej maličkosti a nezávidieť a byť na vecou. Závisí to od povahy človeka a jeho nastavenia na život. Toto píšem hlavne sebe, ako veľkú pripomienku. Čo je pre jedného maličkosť, nemusí byť pre iného. Nejde o žiadne umenšovanie či zveličovanie, skôr sa zastaviť, a ako sa píše v múdrych knihách, užiť si momentálne príjemnosti. V mojom prípade sa teším poobede z dvojhodinového ticha počas Matejovho spánku, alebo keď sa v noci zobudí iba raz, či vstane o pol siedmej, naje sa a spí ďalej ďalšiu hodinu a pol, počas ktorej si spravím raňajky a hoci je len sedem ráno, vychutnám si to a hneď mám krajší deň.


Kabát: Bundy a plášte Bonprix            
Sako: Saká a žakety Bonprix           Legíny: Nohavice Bonprix

Čitala si už aj tento Blog? ->Veríš v zázraky?