S dieťaťom na svadbu

Už sme veľkí. Takmer všetci naši kamoši sú zosobášení a príležitosti ísť na svadbu sa naskytne raz ročne. S dieťaťom na svadbu sme však tento rok ísť neplánovali. Dúfali sme totiž, že Nina sa umúdri a tzv odlepí odo mňa, a pôjdeme sami. Nestalo sa. Tak som hľadala nielen sebe outfit, ale i jej. Hľadanie jej šiat bolo oveľa jednoduchšie. Ja som chcela ísť viac sofistikovanou cestou. A síce, že tento rok žiadne šaty. Skôr nohavice, alebo dámsky oblek s nejakým vhodným vrškom.

Narazila som blúdením internetových vôd, že nemusím ísť typickým – môj muž nohavice, sako, košeľa, kravata a ja šaty a nejaké sako, vysoké topánky. Tak som si vybrala nohavice a tričko a k tomu som ladila výrazne sako. Nanešťastie mojou kabelkou bola taška na kočík. Lenže zato sa do nej zmestí veľmi veľa vecí. Všetko toto oblečenie zároveň využijem aj v práci, kam sa na jeseň vraciam. Pokojne by tento outfit zvládol aj viac výrazne kúsky, ale chcela som niečo s väčšou prímesou bavlny. Nech to má čo najmenší podiel polyesteru. Myslím si, že netreba ísť iba cestou klasiky.

 

Zároveň sme sa s manželom nastavili, že s dieťaťom na svadbe to proste zvládneme a bude sranda. Že budeme tancovať a že bude rezancová polievka. Bola. Nina zaspala cestou z kostola ku svadobnému stolu a vydržala s nami tancovať zhruba do polnoci. Okolo 1 v noci sme sa vracali na ubytovanie, kde spala až skoro do obeda.
Človek musí jednoduchú vedieť správne vykorčuľovať pre neho zo zložitejších situácii. Každý tunel má svetlo na svojom konci. A som na nás hrdá. Bolo nám skvele.
                         

Čitala si už aj tento Blog? ->  Už je leto?