01 mar My syndróm
Syndróm, ktorý mamičkám nabieha automaticky, ale aj niektorým oteckom. Po narodení bábätka sa nemení iba náš samotný život, ale aj náš slovník. Všetko čo s našim drobcom robíme, zažívame, chceme s niekým zdieľať. Potom, keď interpretujeme zážitky s naším dieťaťom, používame slovo my: my sme cikali, my sme spali, my sme prdkali . Ako pardon, ženy neprdkajú, my sme bez chyby .
Rozhodnutie zmeniť MY na ON padlo po návšteve istého nemenovaného obchodného reťazca. Počas prebíjania s nákupným košíkom cez úzke uličky plné tovaru, som potrebovala nájsť predavačku, pretože som niečo hľadala. Po úspešnom kto hľadá, nájde, mi predavačka poradila, a keď zočila syna spiaceho vo vajíčku v nákupnom koši, celá natešená mi vraví: no, vy ste krásni! Sprvoti ma to nadchlo, reku konečne niekto ocenil, že dobre vyzerám, avšak potom mi došlo, že to nie ja, ale Matej je tým krásavcom. Mierne naradostená, trochu podráždenia, som si išla po svoj tovar. A veru nebolo to prvýkrát čo som mala podobný zážitok. Nevadí, ja sa budem v úzadí ohrievať v Matejovom úspechu.
Ďalšou kategóriou s podobným syndrómom sú oteckovia. Prišla som na to u nás doma, keď muž kŕmil malého a po dojedení a sérii grgov (myslím, že obaja) mi manžel vraví: chutilo nám. To ma dalo do kolien.