Mužská choroba

Nie, nejde o nič nezvyčajné, ani o iné divné mužské návyky. Hoci….o tom potom. Pod pojmom „mužská choroba“ vidím pred sebou muža z reklamy, ktorý má červený nos, leží polomŕtvy v posteli s vlhkým obkladom na čele a  pomaly, ale isto, ho dostáva soplík a kašlík – najhoršia choroba pre chlapa v akomkoľvek veku. Aby som však nekrivdila celé mužskému pokoleniu, vo svojom okolí som sa skôr stretla s odolnými chlapmi počnúc mojím mužom, ktorého jediné čo donúti ležať, som ja. Haha. Lenže on ľahne „až“ na jeden deň a potom šup do práce, lebo predsa robota je zajac a ujde. Smejem sa mu takto, ale on ma chápe, myslím si :D.

U nás doma skôr na sople, boľavé hrdlo a iné neduhy nachladnutia umieram ja. Akosi sa mi znížil prach znesiteľnosti pri chorobe a návšteve zubára vôbec. Som typ, ktorý vydrží, ale nebaví ma to a tzv. sa opúšťam a ľutujem. Ťažko je pre mňa znesiteľné mať dieťa aj nádchu s teplotou naraz. Nebudem až tak zo železa ako som si naivne myslela. Počas tohto obdobia povolám muža domov a ľahnem a chcem, aby mi varil čajík a nosil do postele. Úplný bonus je navarený domáci slepačí vývar, aby boli slíže domáce, mi nezáleží. Vyššie spomínaný obklad mi na čelo nedáva, ani on ho v chorobe nevyžaduje. Čím ma však manžel „ohrozuje“ sú dobroty na imunitu vo forme ovocia, čerstvých džúsov a doplnkov výživy a samozrejme prechádzky na čerstvom vzduchu.

Uvedomujem si, že som ako malé decko v tomto smere, ale som rada, že sa ma o mňa kto starať. Ja sa tiež rada postarám, aj navarím. Nejakú dobrú polievku, alebo vývar. Čo sa týka Matejka, ten je silný chlap, teplota a sopeľ ho neskolí, skôr mám pocit, že je omnoho živší a naberá na sile, hlavne večer, kedy človek čaká, že zaľahne a oddýchne si. Vpraviť do neho liečivo nie je problém, zakamuflujem mu to do stravy, alebo keď je to sirup so sladkou s príchuťou, nie je problém mu ho dať priamo. Hoci nie je čajíkový typ, už keď bolo veľmi zle, pil aj ten. On žije z mlieka a vody, občas máva dobrovoľnú diétu, ale to bude zubami.

Najhoršie pre mňa je boľavé hrdlo, nikdy sa mi nestávalo v mladšom veku, žeby ma bolelo, zrejme starnem. O návšteve doktora sa nejdem zmierňovať, tam chodím, keď už mi je fakt na grc a radšej sa modlím, aby za tri dni choroba prešla, čo sa zvyčajne stane. Na štvrtý deň už sa mi vráti chuť na kávu a to je signál, že som späť v hre, bejby.

Blog vznikol v spoupráci so: SINULAN od Walmark
Čitala si už aj tento Blog? ->Každodenné maličkosti